Roma našeg Pjanića ispustila pobjedu u posljednjim trenucima susreta, Porto ubjedljiv u Bjelorusiji

Peto kolo Lige prvaka

Al. Ti.

25.11.2014

Odigrane su dvije utakmice Lige prvaka koje su počele u 18 sati, u kojima u Moskvi ekipa CSKA i Roma, našeg Miralema Pjanića odigrali neriješeno, a u drugoj utakmici Porto je lakše od očekivanog savladao u Bjelorusiji Bate rezultatom 3:0.

U Moskvi domaći tim CSKA je dočekao Romu. Legendarni kapiten Rome, Francesco Totti je doveo ekipu Rome u vodstvo u finišu prvog poluvremena, nakon sjajno izvedenog slobodnjaka.

U drugom poluvremenu domaća ekipa je zaigrala mnogo bolje, a rezultat toga je i izjednačujući gol koji je postigao u sudijskoj nadoknadi, a strijelac je bio Berezutski.

Naš reprezentativac Miralem Pjanić je u igru ušao tek u 87. minuti, a zamijenio je Adema Ljajića.

Nakon ovog kola u grupi E Roma je na drugoj poziciji sa 5 bodova, a CSKA je na trećoj poziciji sa isto bodova.

porto-12

Porto je ubjedljivom igrom lakše od očekivanog došao do pobjede i tri nova boda, te se tako i učvrstili na prvoj poziciji u grupi H.

Porto je do vodstva došao u 56. minuti kada je strijelac bio Herrera, na asistenciju Casemira. Svega devet minuta kasnije Porto je udvostručio svoju prednost, a strijelac je bio Jackson Martinez, da bi konačnih 3:0 postavio Tello u samom finišu susreta.