Željo savladao Čelik na Grbavici, Sarajevo porazilo Slobodu u Tuzli

Završena polusezona Premier lige BiH

Autor:A. Vr.

23.11.2014

Fudbaleri Željezničara pobjedom (2:1) protiv Čelika u 15. kolu BHT PL BiH su se oprostili od svojih navijača za ovu godinu.

Sarajevski Plavi v već u četvrtoj minuti susreta stižu do vodstva. Tomić je izveo slobodni udarac, te je pronašao Vareu koji je proslijedio loptu za Bajića koji sa tri metra matira Adilovića.

Željezničar  su svoju prednost udvostučili u 21. minuti. Tomić je sjajno uklizao na lijevoj strani i spasio jednu loptu koju je potom proslijedio za Bajića kojemu nije bilo teško da postigne svoj drugi pogodak na današnjoj utakmici.

U 45. minuti Đelmić je izveo slobodan udarac, lopta se odbila do Dedića koji je uputio povratnu loptu za Kojića koji je matirao Antolovića za 2:1.

Inicijativa Čelika se nastavila i na samom kraju drugog poluvremena, pa je tako Bureković na centaršut Đelmića promašio odličnu šansu, te je do kraja susreta ostalo 2:1.

Vitez je danas na svom terenu pred oko 2.000 gledalaca u okviru 15. kola BHT Premijer lige Bosne i Hercegovine ugostio Travnik. Susret je završen rezultatom 0:0.

Sarajevo je polusezonu okončalo izuzetno važnom gostujućom pobjedom nad Slobodom rezultatom 0:2.

Ključni detalj susreta u Tuzli se desio u 76. minuti. Mitović je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, Valjić je opravdano pokazao na bijelu tačku, a Puzigaća je bio siguran.

Pitanje pobjednika riješeno je u 90. minuti preko Ševko Okića koji je odlično realizovao kontra napad.

Ubjedljivu pobjedu ostvarila je Slavija, koja je u Lukavici pobijedila Drinu sa 6:1. Golove za Slaviju postigli su Lemez (9.), Salković (16.), Popović (63.), Lambulić (75., 90.) i Kokot (90.), dok je jedini gol za Drinu postigao Filipović (13.).

Titulu jesenjeg prvaka osvojio je Široki Brijeg, koji je u subotu u Mostaru remizirao sa Zrinjskim 0:0.