KOŠARKA

Brooklyn razbio Oklahomu, Teletović ubacio osam poena, solidno izdanje Nurkića u porazu Denvera

Odigrano šest utakmica na NBA parketima

Al. Ti.

4.11.2014

Sinoć je u najjačoj košarkaškoj ligi na svijetu, NBA odigrano šest utakmica, a nastupili su u naši košarkaši su također imali zapažene role u utakmicama svojih klubova.

Brookyln Netsi, našeg Mirze Teletovića su se lako obračunali sa Oklahoma City Thunderima. Na kraju su Mrežice slavile sa čak 31 poen razlike, bilo je 116:85.

Katastrofa Oklahome mogla se naslutiti već nakon prve četvrtine kada su Netsi vodili već 13 razlike, a do kraja susreta ta prednost je samo rasla.

Za 21 minutu provedenu na parketu Teletović je postigao osam poena, zabilježio tri skoka te dvije asistencije. Najefikasniji među Netsima su bili Brooke Lopez i Alan Anderson sa po 18 poena, dok je na meču najviše poena skupio Reggie Jackson, ukupno 23.

Jusuf Nurkić je sa svojim Denver Nuggetsima poražen od Sacramento Kingsa u neizvjesnoj utakmici rezultatom 110:105. Najefikasniji u Kraljevima je bio Darren Collison koji je ubilježio 21 poen i imao šest asistencija.

U redovima Denvera najefikasniji je bio McGee koji je ubacio 16 poena.

Naš centar Jusuf Nurkić je zabilježio tri poena, a imao je i pet skokova, kao i jednu blokadu.