Poražen Džekin City od Newcastlea, Begović primio tri gola

Osmina finala Capital One Cupa

Al. Ti.

29.10.2014

Večeras su odigrane utakmice osmine finala engleskog Liga kupa u kojima su dalje prošle ekipe Southamptona i Newcastlea.

Na stadionu Etihad ekipa Newcastlea je priredila veliko iznenađenje pobijedivši domaću ekipu Manchester City, rezultatom 2:0.

Strijelci za Svrake su bili Aarons i Sissoko. Naš reprezentativac Edin Džeko je odigrao cijeli susret za svoj City.

Southampton koji ove godine igra sjajno je golovima Pellea i Longa nakon pola sata vodio 0:2 protiv Stokea za kojeg je svih 90 minuta odigrao naš reprezentativni golman Asmir Begović.

U drugom dijelu susreta Stoke je došao do izjednačenja golovima N'Zonzija i Dioufa.

Ipak, veliku pobjedu Southamptonu i prolazak u narednu fazu donosi Pelle svojim drugim golom u samom finišu susreta. Treba napomenuti kako su domaći utakmicu završili sa 10 igrača na terenu, jer je Crouch zaradio crveni karton u 89. minuti susreta.