Romi samo bod protiv Sampdorije, Pjanić igrao 20 minuta

Osmo kolo italijanske Serije A

Al. Ti.

25.10.2014

Ekipa Rome remizirala je večeras u gostima protiv Sampdorije. Bilo je na kraju 0:0.

Čini se kako je poraz od Bayerna u Ligi prvaka poremetio redove u Vučici iz Rima, a to se najbolje moglo vidjeti u utakmici protiv Sampdorije.

U prvom poluvremenu smo gledali tvrdu utakmicu, a dobre šanse su propustili igrači obje ekipe. Prvo je Soriano sa Sampdorio iz dobre pozicije šutirao preko gola, da bi mu se u redovima Rome revanširao i Nainngolan koji je loše šutirao.

Ipak najbolju priliku za Romu je propustio Gervinho kada je u samom finišu prvog dijela igre pogodio stativu.

U drugom poluvremenu Roma je pojačala intenzitet napada, a kada su uspjeli i da savladaju golmana Sampdorije Romera, ispriječili su se domaći defanzivci.

U 80. minuti Roma je propustila najbolju priliku. Mattia Destro je matirao golmana Romera, ali je loptu sa gol linije izbacio jedan igrač Sampdorije i spasio čist pogodak.

Treba svakako napomenuti kako je naš Miralem Pjanić u igru je ušao u 72. minuti, a zamijenio je Adema Ljajića.