Arsenal siguran protiv Sunderlanda, Liverpool ponovo razočarao

Utakmice 9. kola Premiershipa

(Al. Ti.)

25.10.2014

Na četiri utakmice 9. kola Premiershipa, koje su igrane od 16 sati postignuto je svega pet golova.

Novo razočarenje svojim navijačima, nakon debakla od Real Madrida u Ligi prvaka priredio je Liverpool koji je na Anfieldu protiv Hulla odigrao mršavih 0:0. U posljednjim minutama gledala se prava opsada gola Tigrova, ali promjene rezultata nije bilo. Bila je to prva utakmica koju su Redsi odigrali bez golova nakon 48 mečeva.

Arsenal je stigao do važne pobjede na gostovanju protiv Sunderlanda, prvi gol je postigao Alexis Sanchez nakon što je sjajno lobovao Mannonea. Drugi pogodak je također djelo Čileanca.

Southempton nastavlja sa sjajnim igrama, Sveci su sa minimalnih 1:0 savladali Stoke City. Našeg Asmira Begovića savlado je Mane u 33. minuti.

U najefikasnijem susretu popodnevnog programa WBA i Crystal Palace su remizirali. Gosti su do sudijske nadoknade imali prednost, ali je Berahino uspješno realizovao penal za konačnih 2:2