Manchester City izgubio od West Hama i ostao na minus pet od Chelseaja

Ekipa Sama Allardyce se ovom pobjedom izjednačila na trećem mjestu na tabeli

N. K.

25.10.2014

West Ham United je nastavio s fantastičnim igrama i pobijedio Manchester City s 2:1 u prvom meču 9. kola Premier lige.

Ekipa Sama Allardyce se ovom pobjedom izjednačila na trećem mjestu na tabeli sa Southampton i ima samo bod manje od Cityja.

"Čekićari" su u većem dijelu utakmice nadigrali šampiona Engleske, iako se mora priznati i da je City propustio nekoliko velikih šansi.

Sjajni Sakho, Song i Valencia odradili su veliki dio posla, pa navijači West Hama s velikim optimizmom očekuju nastavak sezone.

Valencia je odigrao još jedan sjajan meč, a u 21. minutu je odlično asistirao Amalfitano s desne strane.

City je u nastavku pokušavao da izjednači i preokrene, ali je mreža domaćina bila začarana. Aguero, Džeko i Yaya Toure imali su sjajne prilike, ali nisu mogli da savladaju Adriana.

U 75. minutu Cresswell je centrirao s desne strane, Sakho je glavom šutirao, a Hart odbranio. Ipak, golman Cityja je intervenisao kada je lopta već prešla gol liniju, pa je West Ham poveo s 2:0.

Samo dva minuta kasnije David Silva je majstorijom smanjio na 2:1, ali i postavio konačan ishod utakmice.