U utakmicama 3. kola UEFA lige (susreti od 19 sati) postignuti su sljedeći rezultati:
G-grupa:
Rijeka - Feyenoord 3:1(Kramarić 63', 71, 76'/ Toornstra 66')
Standard Liege - Sevilla 0:0
Tabela:
1. Sevilla 3 1 2 0 4:2 5
2. Standard 3 1 1 1 3:2 4
3. Rijeka 3 1 1 1 5:5 4
4. Feyenoord 3 1 0 2 3:6 3
H-grupa:
Krasnodar - Wolfsburg 2:4
Lille - Everton 0:0 (Naš reprezentatovac Muhamed Bešić dobro je odigrao cijeli susret za Everton, a u 15. minutu je zaradio žuti karton)
Tabela:
1. Everton 3 1 2 0 5:2 5
2. Wolfsburg 3 1 1 1 6:7 4
3. Lille 3 0 3 0 2:2 3
4. Krasnodar 3 0 2 1 4:6 2
I-grupa:
20.45: Slovan Bratislava - Sparta Praga
Young Boys Bern - Napoli 2:0
Tabela:
1. Young Boys 3 2 0 1 8:3 6
2. Napoli 3 2 0 1 5:3 6
3. Sparta Prag 2 1 0 1 4:4 3
4. Slovan 2 0 0 2 0:7 0
J-grupa:
Aalborg - Dinamo Kijev 3:0
Steaua Bukurešt - Rio Ave 2:1
Tabela:
1. Steaua 3 2 0 1 9:4 6
2. Dinamo 3 2 0 1 6:4 6
3. Aalborg 3 2 0 1 4:6 6
4. Rio Ave 3 0 0 3 1:6 0
K-grupa:
Dinamo Minsk - Guingamp 0:0
Paok Solun - Fiorentina 0:1
Tabela:
1. Fiorentina 3 3 0 0 7:0 9
2. Paok 3 1 0 2 6:4 3
3. Guingamp 3 1 1 1 2:3 4
4. Dinamo 3 0 1 2 1:9 1
L-grupa:
Metalist Harkiv - Legia Varšava 0:1
Trabzonspor - Lokeren 2:0
Tabela:
1. Legia 3 3 0 0 3:0 9
2. Trabzonspor 3 2 0 1 4:2 6
3. Lokeren 3 1 0 2 1:3 3
4. Metalist 3 0 0 3 1:4 0
Od 21.05 počinju susreti:
A-grupa:
GRUPA A
Villarreal-Zurich 4:1
Borussia M'gladbach-Apollon 5:0
Tabela:
1. Villarreal 3 2 1 0 8:1 7
2. Borussia 3 1 2 0 6:1 5
3. Apollon 3 1 0 3 3:11 3
4. Zürich 3 0 1 2 4:8 1
B-grupa:
Torino-Helsinki 2:0
Brugge-Kopenhagen 1:1
Tabela:
1. Brugge 3 1 2 0 4:1 5
2. Torino 3 2 1 0 3:0 7
3. Koebenhaven 3 1 1 1 3:2 4
4. Helsinki 3 0 0 3 0:7 0
C-grupa:
Partizan Beograd - Bešiktaš
Tottenham Hotspur - Asteras Tripolis
Tabela:
1. Asteras 2 1 1 0 3:1 4
2. Bešiktaš 2 0 2 0 2:2 2
3. Tottenham 2 0 2 0 1:1 2
4. Partizan 2 0 1 1 0:2 1
D-grupa:
Celtic-Astra 2:1
Salzburg-Dinamo 4:2 (Alan 14, 45, 52, André Ramalho 49 / Ademi 81, Henriquez 89)
Tabela:
1. Salzburg 3 2 1 0 8:5 7
2. Celtic 3 2 1 0 5:3 7
3. Dinamo 3 1 0 2 7:6 3
4. Astra 3 0 0 3 3:9 0
E-grupa:
PSV-Panathinaikos 1:1
Estoril-Dinamo Moskva 1:2
Tabela:
1. Dinamo 3 3 0 0 5:2 9
2. PSV 3 1 1 1 2:2 4
3. Estoril Praia 3 1 0 2 3:3 3
4. Panathinaikos 3 1 0 2 2:5 1
F-grupa:
Inter-St. Etienne 0:0
Dnipro-Qarabag 0:1
Tabela:
1. Inter 3 2 1 0 3:0 7
2. Qarabag 3 1 1 1 1:2 4
3. St. Etienne 3 1 2 0 0:0 3
4. Dnjeper 3 0 1 2 0:2 1