Liga prvaka: Realu pripao derbi, Borussija pregazila Galatasaray

Utakmice trećeg kola

N. K.

22.10.2014

Večeras su na programu bili susreti Lige prvaka u grupama A, B, C i D, a apsolutni derbi na Anfieldu pripao je Real Madridu.

Real je slavio s 3:0, golovima Ronalda i Benzeme, a sav posao završen je u prvih pola sata utakmice.

U istoj grupi (B), Ludogorets je pogotkom Mineva u 93. minutu slavio protiv Basela.

Duele u grupi A obilježila je ubjedljiva pobjeda Atletico Madrida nad Malmöom (3:0), kao i trijumf Olympiakosa nad Juventusom s 1:0.

1414010294622-wps-30-arsenal-s-polish-born-ger

Poslije tri kola, te dvije ekipe dijele prvo mjesto s po šest bodova, Juventus i Malmö imaju po tri.

Bayer Leverkusen je s dva brza gola u drugom poluvremenu slomio Zenit, dok su Monaco i Benfica remizirali 0:0.

Najubjedljiviji trijumf večeri ostvarila je Borussija Dortmund, kojoj više leži igranje u Ligi prvaka, nego u nacionalnom prvenstvu. Borussija je na gostovanju Galatasarayu pobijedila s 4:0, golovima Aubameyanga, Reusa i Ramosa.

Anderlecht je vodio protiv Arsenala sve do 90., kada su Gibbs i Podolski preokrenuli rezultat za dva minuta.