Liga prvaka: Arda Turan srušio Juventus, Borussia Dortmund demolirala Anderlecht

Drugo kolo grupne faze u grupama A, B, C i D

Autor:A. Vr.

1.10.2014

Večeras su odigrane utakmice 2. kola grupne faze Lige prvaka u grupama A, B, C i D.  U 2. kolu grupe A Lige prvaka, domaćini su ostvarili obje pobjede. U derbiju večeri madridski Atletico je na svom Vincente Calderonu minimalnim rezultatom nadigrao torinski Juventus.

Gotovo cijelu utakmicu gledali smo veliku taktičku i rovovsku borbu. Tek su pokušaji sa distance Marija Mandžukića i Pogbe bili vrijedni pomena u prvih 45 minuta .

U 75. minuti prvu neopreznost odbrane Juventusa kaznio je turski reprezentativac u dresu Atletica Arda Turan. Juan Fran centrirao, a turski veznjak je pomalo sretno zahvatio loptu i matirao Buffona za pobjedu protiv aktuelnog prvaka Italije.

U drugom meču ove grupe Malmo je pomalo iznenađujuće na svom terenu sa 2:0 pobijedio grčki Olympiakos. Dva gola za Malmo postigao je Marcus Rosenberg u 42. i 82. minuti.

U grupi B, Real i Liverpool su igrali protiv Ludogoretsa i Basela. Kraljevi su slavili tešku pobjedu, dok su Redsi upisali prvi poraz.

U šestoj minuti utakmice između Ludogoretsa i Reala najbolje se snašao Marcelinho koji je pogodio za veliko slavlje domaćih.

Slavlje bugarskih igrača se nije ni stišalo a već je dosuđen jedanaesterac za Madriđane. Na opće oduševljenje domaćih navijača, Ronaldo je bio nesiguran jer mu je udarac odbranio Stojanov.

U 26. minuti novi jedanaesterac za Real, a Ronaldo bio mnogo precizniji i pogodio za 1:1. Rezervista Benzema ušao je u igru u 67. minuti a deset minuta kasnije je postigao gol odluke za Real. Ostalo je do kraja 2:1, Real je ipak slavio ali je Ludogorec hrabro pao protiv mnogo jačeg i većeg protivnika.

U drugoj večerašnjoj utakmici 2. kola grupe C, Bayer Leverkusen je došao do velike pobjede.

Apotekari su na svom terenu savladali Benficu sa 3:1 i tako došli do prvih bodova u Ligi prvaka. S druge strane, Portugalci se sada nalaze u teškoj situaciju jer su na začelju tabele. Bivši kapiten Zmajeva Emir Spahić je veoma dobro odigrao cijeli meč.

Poveli su domaći u 25.minuti preko Kieslinga, da bi devet minuta kasnije Son Heung-Min već tada riješio pitanje pobjednika.

Gosti se nisu predavali pa su uspjeli smanjiti preko Salvija u 62. minuti, ali samo dvije minute kasnije Calhanoglu je pogodio sa penala za 3:1.

Arsenal i Borussia Dortmund upisali su pobjede u utakmicama drugog kola grupe D Lige prvaka.

Arsenal je na Emiratesu ugostio Galatasaray i u 18. rođendanu Arsenea Wengera na klupi Topnika stigao do uvjerljive pobjede (4:1) protiv gostiju iz Istanbula.

Arsenal je zasluženo slavio, mada su i gosti imali svoje dionice igre i svoje šanse. Galata ostaje na jednom bodu, koliko ima i Anderlecht, koji je večeras pred svojim navijačima poražen od Borussije (0:3).

Gosti iz Dortmunda su poveli u drugoj minuti, a strijelac je bio Italijan Ciro Immobile. Rezervista Ramos je u 69. minuti, četiri minute nakon ulaska u igru, povisio na 2:0, a isti igrač je kasnije postavio konačnih 3:0. Borussia je vodeća u grupi D sa maksimalnih šest bodova i 4:0 gol-razlikom.