Kup BiH: Široki savladao Želju, Kodro startao visokom pobjedom na klupi Sarajeva

Osmina finala

Autor:A. Vr.

1.10.2014

Odigrano je šest susreta osmine finala Kupa BiH: Rudar Prijedor - Borac 0:1, Metalleghe Jajce - Mladost Velika Obarska 0:0,  Mladost Doboj Kakanj - Zvijezda 0:1, Olimpic - Čelik 4:0,Velež - Vitez 2:0 i Željezničar - Široki Brijeg 0:2.

Olimpic - Čelik 4:0

Na stadionu Otoka sastali su se Olimpic i Čelik a popularni Vukovi s Otoke  su poveli iz penala golom  Sulejmana Smajića u 20. minuti.

Olimpic je u 34. minuti je na 2:0 povisio Pandža. Stijelac trećeg gola za Olimpic bio je Muharemović u 40. minuti utakmice.

Novi gol postignut je u 59. minuti. Drugi put se na listu strijelaca upisao Muharemović, koji je ovog puta pogodio iz slobodnog udarca.

Tim rezultatom je utakmica završena, a Olimpic je jednom nogom u četvrtfinalu.

Rudar Prijedor - Borac 0:1

U Prijedoru su se sastali Rudar i Borac, a u 43. minuti gol je postigao ga je Jović za vodstvo gostiju iz Banje Luke.

Borcu za važnu gostujuću pobjedu i prednost uoči revanša u Banjoj Luci.

Velež - Vitez 2:0

Fudbaleri Veleža su u Vrapčićima dočekali Vitez i poveli već u 9. minuti golom Hebibovića. Isti je igrač povisio na 2:0 golom u 43. minuti.

Susret u Mostaru završio je rezultatom  2:0 za Velež, koji je ovom pobjedom napravio veliki korak ka plasmanu u četvrtfinale Kupa BiH.

Mladost Doboj Kakanj - Zvijezda 0:1

Gol vrijedan pobjede Zvijezda je postigla u sudijskoj nadoknadi utakmice nakon što su domaći zaradili isključenje. Tim iz Gradačca ima minimalnu prednost uoči revanša na svom terenu.

Metalleghe-BSI Jajce - Mladost Velika Obarska 0:0

U Jajcu je utakmica je završena bez golova, a putnik u četvrtfinale bit će odlučen u revanšu.

Široki Brijeg - Željezničar 2:0

Fudbaleri Željezničara poraženi su u prvoj utakmici osmine finala Kupa Bosne i Hercegovine s 2:0 na gostovanju kod Širokog Brijega. Dvostruki strijelac u pobjedi kluba s Pecare bio je Wagner Santos.

Sarajevo - Travnik 4:0

Nogometaši Sarajeva su u prvoj utakmici osmine finala Kupa Bosne i Hercegovine večeras na Koševu pobijedili Travnik s 4:0.

Najzaslužniji za ubjedljiv trijumf Sarajeva, koji je ekipu sa Koševa doveo na korak do plasmana u četvrtfinale, bio je Ševko Okić sa postignuta tri gola.

Domaći su došli u vodstvo u 6. minuti golom Marija Barića. Na 2:0 u 30. minuti povisio je

Rezultati:

- utorak:

Sloga (Lj) - Zrinjski 2:3

- srijeda:

Metalleghe Jajce - Mladost Velika Obarska 0:0

Široki Brijeg - Željezničar

Susret Široki Brijeg - Željezničar počeo je u 16 sati i 30 minuta, dok od 17 sati igraju Sarajevo - Travnik.