Domuzin donio trijumf

Kadeti BiH u prijateljskom susretu savladali vršnjake iz Makedonije

V. BEGUNIĆ

23.9.2014

Prvi prijateljski susret odigran danas na Kamberovića Polju u Zenici između U-15 reprezentacije Bosne i Hercegovine i vršnjaka iz Makedonije završen je pobjedom naše selekcije 1:0.

Jedini gol na utakmici postigao je rezervista Dragan Domuzin u 56. minuti. Inače, meč je počeo neugodnom situacijom. U 9. minuti gostujući fudbaler Burin Kurti izvukao je deblji kraj iz duela s našim reprezentativcem Amarom Beganovićem.

Makedonac se previjao po terenu, nakon čega je hitno prebačen u Kantonalnu bolnicu u Zenici, gdje mu je konstatovana fraktura noge.

Drugi prijateljski meč ova dva rivala na programu je prekosutra (16 sati) na Kamberovića Polju.

BiH 1 Makedonija 0

ZENICA. Stadion Kamberovića Polje. Gledalaca: 300. Sudija: Nermin Smajlović. Pomoćnici: Sahib Smirko i Mirza Demir (svi iz BiH). Strijelci: 1:0 – Domuzin (56).

BIH U-15: Mušija, Beganović, Pepić (80. Mandić), Buljubašić (80. Dedić), Velić, Grahovac, Smajić (66. Vručinić), Šabanadžović, Hadžić (41. Klairć), Veladžić (75. Rozić), Mrzić (41. Domuzin). Selektor: Zoran Erbez.

MAKEDONIJA U-15: Stelkovski, Gjorcikov (78. Tanevski), Tasev, Janevski, Kirovski, Asbren (52. Zdravevski), Trapanovski (69. Naumoski), Delevski, Jovanovski (69. Trajkov), Atanasov, Kurti (9. Elif). Selektor: Vujadin Stanojković.