Roma bez problema do nove pobjede, Pjanić igrao 20 minuta

Vučica dijeli prvo mjesto sa Juventusom

Al. Ti.

21.9.2014

Nogometaši Rome, našeg Miralema Pjanića je bez većih su problema u 3. kolu italijanske Serie A na svom Olimpicu savladala ekipu Cagliarija sa 2:0.

Sve je bilo gotovo već nakon 13 minuta igre u prvom poluvremenu.

Do vodećeg pogotka Vučica stiže u 10. minuti. Florenzi je sjajno uposlio Mattiju Destra, koji pogađa za vodstvo od 1:0.

Već tri minute kasnije Florenzi je ponovo u glavnoj ulozi, ali je ovaj put strijelac. Poslužio ga je Gervinho, a Florenzi je pogodio za sigurnih 2:0.

Imala je Roma još dosta prilika pred golom Cagliarija do kraja utakmice, ali je ostalo 2:0, te je Vučica stigla do treće pobjede u ovoj sezoni i vrha tabele.

Naš reprezentativac Miralem Pjanić je u igru ušao u 69. minuti umjesto Destra.

Lazio našeg Senada Lulića poražem je na gostovanju u Genovi (1:0). Nebeskoplavi su bili bolji rival u ovom susretu, ali do pogotka nisu mogli, što je Genoa iskoristila u 87. minuti kada je Pinilla pogodio za pobjedu domaći od 1:0. Prethodno je De Vrij isključen.