Osmica Real Madrida protiv Deporitva: Prvijenac Medunjanina i hat trick Ronalda

Kraljevski klub ubjedljiv na Riazoru

Al. Ti.

20.9.2014

Real Madrid je nakon dva susreta bez pobjede, konačno slavio na Riazoru protiv, tradicionalno nezgodnih po njih, ekipe Deportiva rezultatom 2:8, a jedan gol za domaće igrače je postigao i naš Harisa Medunjanina.

U 29. minuti susreta Real dolazi u vodstvo, a precizan je Cristiano Ronaldo koji je pogodio na asistenciju Arbeloe. Nakon toga u razmaku od 36. do 41. minute susreta gosti postižu još dva gola i to preko Jamesa Rodrigueza i ponovo Ronalda, a oba puta je asistent bio Karim Benzema.

real-deportivo-afp-12

U drugom dijelu Medunjanin je smanjio prednost Kraljeva golom u 51. minuti susreta sa jedanaest metara dok je pobjedu Reala ovjerio Bale sa dva gola u 66. i 74. minuti susreta. Do praja susreta pogodio je još i Ronaldo i tako nastavio svoju golgetersku seriju da bi Toche u 84. minuti smanjio prednost Kraljeva, a konačan rezultat utakmice je postigao Hernandez golovima u 88.  i 93. minuti susreta.