Everton bez Bešića "pregazio" Wolfsburg, slavili Vahini Turci, poraz Rijeke

Prvo kolo grupne faze Evropa lige

F. Me.

18.9.2014

U jednom od najzanimljivijih mečeva večeri Everton je sa 4:1 na svom Goodisonu nadigrao Wolfsburg, a naš Muhamed Bešić nije ulazio u igru. Rijeka za koju nastupa povremeni bh. reprezentativac Zoran Kvržić i koji je na terenu proveo 66. minuta, poražena je u finišu od Standarda 2:0, dok su sigurne pobjede ostvarili Fiorentina, Napoli i branilac naslova Sevilla koja je na svom terenu sa 2:0 pobijedila Feyenoord.

Najubjedljivi su bili Steaua koja je sa 6:0 deklasirala Aalborg i PAOK koji je sa 6:1 bio bolji od Dinamo Minska. Trabzonspor koji sa klupe predvodi Vahid Halilhodžić slavio je kao gost protiv Metalista 1:2 golom u 95. minuti.

Fiorentina i PAOK upisali su sigurne domaće trijumfe u utakmicama prvog kola grupe K Evropske lige.

PAOK je možda neočekivano deklasirao Dinamo iz Minska s visokih 6:1. Grci su bili sjajni, posebno Athanasiadis koji je postigao hat-trick.

On je mrežu Bjelorusa trebsao u 11., 16. i 28. minuti. Golijadu je otvorio gostujući nogometaš, Nikolić, atuogolom u četvrtoj minuti. Peti gol postigao je Papadopoulos u petoj minuti nastavka. Nikolić se iskupio za autogol u 88. minuti,smanjivši na 5:1, a u završnici Tzandaris pogađa za visokih 6:1, što je bio i posljednji gol na meču.

Fiorentina je u Firenci uspjela izboriti trijumf protiv neugodnog francuskog Guingampa (2:0). Juan Vargas je bio strijelac vodećeg gola, a on je gol postigao u 34. minuti. Gosti su od 38. minute igrali bez isključenog Dialla, koji je dobio dva žuta kartona.

Sve je bilo riješeno u 67. minuti kada je sjajni Cuadrado povisio na 2:0. Konačnih 3:0 postavio je Bernardeschi u 88. minuti.