Sarajevo uspješno krenulo u odbranu titule

Kupa BiH

E. Nimanović

17.9.2014

Pred gotovo popunjenim tribinama u Konjicu, ekipa Sarajeva je uspješno krenula u odbranu Kupa BiH.

Prvoligaš Igman pružio je dostojan otpor favorizanom gostu, koji je rutinski odigrao utakmicu, a cjelokupni dojam pokvarili su gostujući navijači, koji su u 54 minuti izazvali prekid utakmice, jer su se sukobili sa zaštitarima i policijom, a u opštem divljanju došlo je i do povreda gledalaca.

Nakon gotovo 30 minuta utakmica je nastavljena, a većina domaćih navijača otišla je sa tribina.

Gradski stadion u Konjicu. Gledalaca 3000. Sudija: Goran Paradžik (Ljubuški)  7.
Strijelac: 0:1 –  Duljević (31), 0:2 – Tatomirović (61), 0:3 – Velkoski (85 – 11m)
Žuti kartoni: Bajrić (Igman), Protić (Sarajevo).
Crveni karton: Džajić (Igman – dva žuta kartona).
Igrač utakmice: Haris Duljević  (Sarajevo) – 7,5.

IGMAN: Vasilj 6,5, Ramić 6,5, Đapo 6,5, Graho 6 (77. Pirija -), Čukle 6,5, Murtić 6 (67. Kozić 6,5), Bajrić 6,5, Džajić 6,5, Habibija 6,5, Lukomirak 6, Pehlić 6 (76. Potur -). Trener: Emir Tufek.

SARAJEVO: Bandović -, Protić 6,5, Kovačević 6,5, (77. Kostić -), Handžić 7, Velkoski 7, Tatomirović 7, Duljević 7,5,Purić 6,5 (70. Todorović -), Dupovac 7, Kallasi 7,5, Cimirot 7 (65. Radovac 7). Trener: Dženan Uščuplić.