Devet golova, dva crvena, majstorija Meneza i lopta kroz noge Lopezu!

Veličanstven meč Parme i Milana

(F. Me.)

14.9.2014

Fudbaleri Milana su slavili drugu pobjedu na gostovanju kod Parme rezultatom 4:5.

Bonaventura je golom u 25. minuti susreta doveo goste u vodstvo, ali svega dvije minute kassnije Cassano poravnava rezultat.

Ipak, nije dugo trebalo gostima da ponovo povedu, pa su tako u 37. minuti preko Honde i u 45. preko Meneza sa jedanaest metara otišli na odmor pri rezultatu 1:3.

Drugo poluvrijeme otvara Parma golom Felipea iz 51. minute susreta, a sedam minuta nakon toga drugi žuti karton dobija Bonera nakon igranja rukom.

I pored crvenog kartona "Rossoneri" postižu četvrti pogodak preko De Jonga u 68. minuti susreta, ali Lucarelli golom pet minuta kasnije vraća dramu u ovaj meč.

Ipak, do kraja susreta prvo je Parma do kraja susreta ostala sa 10 igrača budući da je isključen Felipe u 78. minuti susreta, a minutu nakon toga Menez nakon prave male bravure postiže fenomenalan pogodak za 3:5.

U 89. minuti susreta De Sciglio je vratio jednu loptu za Diega Lopeza, ali ovome lopta prolazi ispod noge za 4:5 što je bio konačan rezultat susreta.