Valencia i Sevilla ne posustaju za Barcom

Španska nogometna liga

(F. Me.)

14.9.2014

Valencia je do druge pobjede stigla sa ubjedljivih 3:1 protiv Espanyola, dok je Elche sa 3:2 nad Rayom Vallecanom zabilježio prvijenac u sezoni.

"Slijepe miševe" je do trijumfa nosio trio P – Piatti, Parejo i Paco, dok je čast gostiju spasao Garcia golom iz penala u finišu meča.

Elche je poveo golom Albacara na Vallekasu, ali je brzo izjednačio Gael Kakuta. Ipak, polovinom drugog dijela Jonathas i Mosquera donose gostima dva gola prednosti, a Bueno iz penala u 90. minutu ublažava poraz domaćina.

U jednom od večernjih duela, Sevilla je sa 2:0 pobijedila Getafe na svom terenu i zajedno sa Valencijom održala korak za vodećom Barcelonom. Bacca je iz penala doneo Sevilli vodstvo minut prije kraja prvog poluvremena, a konačan rezultat postavio je Aleix Vidal Parreu u 87. minutu.