Pogledajte kako je Džeko promašio priliku meča i nova tri boda za City

Sjajna utakmica na Emiratesu

(F. Me.)

13.9.2014

Derbi četvrtog kola Premiershipa na Emirates Areni igrali su Arsenal i Manchester City. Završilo je 2:2.

City je poveo pogotkom Sergia Aguera u 27. minuti. Argentinac je u stilu Gerda Mullera ušao iza Koscielnyja u pravo vrijeme, pokupio nisku loptu Navasa i odličnom završnicom matirao Szczesnyja za svoj deveti gol na posljednjih jedanaest gostujućih utakmica.

Izjednačio je Jack Wilshere 25 minuta prije kraja na asistenciju Aarona Ramseya, a vodstvo domaćoj momčadi donio je sjajnim udarcem Alexis Sanchez u 74. minuti. Branitelj naslova je do boda stigao pet minuta prije kraja preko Martina Demichelisa.

Mogao je City u posljednjim trenucima slaviti, ali je Edin Džeko, koji je ranije zamijenio Aguera, promašio priliku utakmice, javlja "index.hr".

Manchester City je treća ekipa lige sa sedam bodova, jednim više od sedmoplasiranog Arsenala.