Ukrajina u posljednjoj četvrtini slomila Tursku za veliku pobjedu

Treće kolo grupe C na Svjetskom košarkaškom prvenstvu u Španiji

Al. Ti.

2.9.2014

U okviru trećeg kola grupe C Svjetskog prvenstva u košarci, Ukrajina je odličnom igrom u posljednjim minutama utakmice pobijedila Tursku rezultatom 64:58.

U prvom periodu igre reprezentacija Turske je igrala dobro i stvorila prednost od šest poena u dva navrata, međutim Ukrajinicu su se vratili do kraja prvog perioda i izjednačili rezultat 13:13.

U drugoj četvrtini selekcija Turske se ponovo odvojila na nekoliko poena, međutim na poluvremenu Turska je imala minimalnu prednost, a rezultat je bio 26:25.

Igralo se izjednačeno sve do posljednje četvrtine kada je Ukrajina, trojkama otišla na plus sedam i tu prednost je održavala do kraja susreta.

Na kraju je selekcija Ukrajine došla do zaslužene pobjede rezultatom 64:58.

Pobjedničku ekipu je do pobjede vodio Mishula koji je ubacio 19 poena, ubilježio dva skoka i dvije asistencije, dok je Zaytsev ubacio 12 poena, te dodao pet skokova. Kod Turske najraspoloženiji je bio Asik sa 16 poena, 20 skokova, te Preldžić sa 14 poena, sedam skokova i tri asistencije.