Pjanić "dirigovao" trijumfom Rome nad Fiorentinom

Derbij prvog kola Serije A

(F. Me.)

30.8.2014

U derbiju prvog kola nove sezone Serije A Roma je na Olimpicu savladala Fiorentinu sa 2:0.

Roma je povela u u 28. minuti, poslije udarca Gervinha i odbrane Neta, mrežu je zatresao Nainggolan.

Bila je to jedna tipična italijanska utakmica sa dosta taktičkih nadmudrivanja Rudija Garcije i Vincenza Montelle, ali i nešto bolju igru domaćeg tima koji je ipak zasluženo stigao do pobjede, piše "Scsport".

Viole su izjednačenju bile najbliže u 62. minuti, ali je De Santis sjajnim odbranama zaustavio udarce Iličića i Babacara. Konačni rezultat postavljen je u sudijskoj nadoknadi, Neta je matirao Gervinho.

Bh. reprezentativac Miralem Pjanić odigrao je kompletan meč te je uz par lijepih poteza pružio još jednu sjajnu partiju.