Mladi bh. košarkaši bez polufinala: Francuzi, ipak, prejaki

I pored poraza zaslužuju čestitke

Redakcija

28.8.2014

Kadetska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine nije se uspjela plasirati u polufinale Evropkog prvenstva A-Divizije. Naime, bolji od izabranika Emira Halimića, koji su pružili dosta dobru partiju, bili su Francuzi (82:52), koji važe za jednog od najvećih favorita za osvajanje naslova.

Naši mladi košarkaši sjajno su otvorili utakmicu i poenima Sikiraša poveli su sa 4:0. U 4. minuti Franncuzi su stigli do izjedačenja (6:6), a malo potom i do prednosti (8:6).

Do kraja prve četvrtine ekipe su se smjenjivale u vodstvu, a na odmor su naši košarkaši otišli sa viškom od četiri poena (23:19).

Na otvaranju druge četvrtine izabranici Emira Halimića stigli su do najveće prednosti (30:23), no nakon toga dolazi do pada u igri naših mladih košarkaša, što fizički dominantniji Francuzi koriste i serijom 12:0 rezultat preokreću u svoju korist.

U trećoj dionici igre obje ekipe su igrale dobru odbranu, pa je ista završena rezultatom 15:9, što je značilo da se u posljednjih deset minuta ulazi sa prednošću Francuske od 14 poena (58:44).

U posljednjoj četvrtini igra naših mladih košarkaša se potpuno raspala, što su Francuzi iskoristili i na kraju su slavili ubjedljivu pobjedu (82:52).

Goulmy je predvodio Francuze sa 20 poena i 11 skokova, Rambaut je ubacio 11, a Blanc i Tchouaffe po 10 poena. U našem sastavu Gegić je bio najefikasniji sa 19 poena, Sikiraš je ubacio 15 uz šest skokova, a Musa osam poena.(Sportsport.ba)

Francuska - BiH 82:52

Francuska: Verglat, Tchouaffe 10, Mokoka 4, Tillie 7, Mepandy,Pons 5, Ntilikina 9, N’Doye 6, Rambaut 11, Blanc 10, Goulmy 20, Diawara.

BiH: Čampara, Zovko 3, Labus, Bojović, Drežnjak, Gegić 19, Sikiraš 15, Čerkezović, Verlašević, Musa 8, Jahić 5, Antunović 2.