Velež i Čelik podijelili bodove, Željo slavio u Bijeljini, Zrinjski nastavio seriju pobjeda

Peto kolo Premijer lige BiH

J.B.

27.8.2014

Od 17.00 sati igrano je pet susreta petog kola Premijer lige BiH u nogometu, a bodove sa gostovanja odnijeli su Željezničar i Velež.

Željezničar je sa uvjerljivih 3:1 kao gost savladao Radnik golovima Bučana iz penala, Sadikovića i Tomića. Gol za domaće postigao je Glavešić.

Čelik i Velež podijelili su bodove odigravši 1:1. Pezer je doveo Čelik u vodstvo, a poravnao je Kojić.

Travnik je golom Nuhića na Piroti savladao Mladost iz Velike Obarske. Slavija je u Foči bila bolje od tuzlanske Slobode rezultatom 2:1. Vejnović i Prodanović osigurali su vodstvo Slaviji, a u 89. minutu smanjio je Mujić.

Olimpic je na Otoci savladao Borac rezultatom 4:1.

Nogometaši Zrinjskog nastavili su seriju pobjeda u novoj sezoni. Mostarci su u petom kolu Premijer lige BiH večeras savladali ekipu Viteza sa 2:0. Aktuelnom prvaku BiH ovo je bila četvrta pobjeda u nizu, zahvaljujući kojoj je zadržao lidersku poziciju na tabeli Premijer lige BiH. Golove za novi trijumf Zrinjskog postigli su Radulović u 13. i Đurić u 68. minuti.