Sjajno izdanje bordo momaka: Sarajeva ostalo u igri za grupnu fazu!

Borussija slavila s 3:2

N. KUSTURA

21.8.2014

Fudbaleri Sarajeva su pružili veličanstvenu partiju na prepunom stadionu Koševo te se hrabro borili s favoriziranom Borussijom iz Moenchengladbacha u prvom susretu play-offa Evropske lige. Nijemci su, na kraju, slavili rezultatom 3:2.

Na portalu "Dnevnog avaza" ste mogli pratiti uživo najzanimljivije detalje utakmice:

90' minut - Završena je utakmica. Borussija je slavila s 3:2.

80' minut - Hrgota pogađa stativu.

73' minut - Goooool! Hrgota sjajnim golom dovodi Borussiju u vodstvo.

70' minut - Nova stopostotna prilika za Borussiju. Johnson je pobjegao odbrani Sarajeva, savladao Bandovića, a sa gol-linije loptu izbacuje Berberović.

68' minut - Velika prilika za Borussiju. Herrmann se našao u odličnoj šansi, ali je šutirao preko gola.

58' minut - Goooool! Haris Duljević zabija za 2:2!

46' minut - Počelo je drugo poluvrijeme.

45' minut - Kraj prvog poluvremena. Borussija vodi s 2:1.

41' minut - Goooool! Hrgota koristi grešku Bandovića. 2:1 za Borussiju.

26' minut - Goooool! Bojan Puzigaća pogađa za 1:1.

22' minut - Kontra Sarajeva, Stojčev je krenuo naprijed, odlučio sam završiti napad, pucao je i lopta ide malo pored desne stative Sommera.

19' minut - Cimirot je šutirao po golu, brani gostujući golman.

12' minut - Odlična prilika za Okića. Šutirao je, ali Sommer brani.

10' minut - Goooool! Borussija vodi na Koševu. Andre Hahn je pogodio za vodstvo od 1:0.

8' minut - Dobra šansa za Sarajevo. Okić je nakon ubačaja Berberovića pucao preko gola Borussije s nekih 14 metara.

4' minut - Stojčev propustio veliku šansu za Sarajevo. Našao se sam pred golom, ali je šutirao neprecizno.

2' minut - Borussija je odmah zaprijetila. Oba puta su bili slabi šutevi.

1' minut - Počeo je susret na Koševu

Glavni sudija ovog meča je Antonio Mateu Lahoz iz Španije. Pomoćnici su Pau Cebrian Devis, Jon Nunez Fernandez i Juan Martinez Munuera, također iz Španije.

Vezana vijest: Navijači Borussije stigli u Sarajevo: Očekujemo tešku utakmicu večeras

Sastavi

SARAJEVO: Bandović, Tatomirović, Berberović, Dupovac, Stojčev, Cimirot, Puzigaća, Okić, Velkoski, Radovac i Bilbija.

BORUSSIA: Sommer, Dominguez, Johnson, Jantchke, Stranzl, Traore, Nordtveit, Hahn, Xhaka, Raffael i Hrgota.