"ZENICA 2015" Stefan Stefanović pobjednik međunarodne trke

Tradicionalne biciklističke trke "Zenica 2015"

Autor:V. B.a

3.10.2015

Srbijanac Stefan Stefanović, član čačanskog Borca, pobjednik je ovogodišnje 6. međunarodne i 39. kružne trke "Oslobođenje Zenice", dok je pobjednik brdske seniorske trke za Prvenstvo BiH bio Banajlučanin Aleksa Crnčević iz kluba Summit, koji je stazu dugu 8 kilometara prevezao za 27 minuta i 35 sekundi.

Zanimljivo je da je pobjednik juniorske brdske trke Livnjak Antonijo Barać bio brži od seniora Crnčevića, te sa 26 minuta i 52 minute postavio novi rekord ove, 8 kilometara duge staze velikog uspona.

utrka3

Stefanović je 64,5 kilometara dugu stazu gradskim ulicama (30 krugova), u konkurenciji 28 takmičara iz BiH, Crne Gore, Srbije i Rusije, prevezao za 1 sat 28 minuta i 41 sekundu, drugi je bio njegov klupski kolega Marko danilović (1:30:14), a treći Josip Ćerkez iz Mostara (1:32:25). Drugi u brdskoj trci, na kojoj je nastupilo 35 takmičara, bio je Josip Ćerkez (Mostar) (29:39), koji je u cilj ušao zajedno sa klupskim kolegom Đulagom Trejićem (29:39).

Pobjednik kruže trke kod juniora bio je Dušan Rajović iz Metalca (Kraljevo) s vremenom 1:30:14, A drugi je bio Bišćanin Muhamed Liha (1:32:23). Pobjednik brdske kadetske trke (U-17) bio je Adin Bešlagić (Tuzla), koji je stazu od 3 kilometra prevezao za 11 minuta i 12 sekundi. Pobjednik brdske trke za mlađe kadete (U-15) bio je Nadan Hađić (Gračanica) 16:46, Veterana "A" Amir Bašanović (Bihać) 33:40 (8 km), veterana "B" Sejad Salkić (Cazin) 15:33 (3 km).