Arsenal slavio u derbiju sjevernog Londona i nastavio utrku za titulu

Sada je prvi na tabeli s 80 bodova, četiri više uz dva meča više od Mančester sitija

S derbija sjevernog Londona. Platforma X

28.4.2024

Fudbaleri Arsenala slavili su protiv ljutog rivala Totenhema u 35. kolu Premijer lige i nastavili utrku za titulu prvaka Engleske (3:2).

"Topnici" su poveli u 15. minuti kada je Emil Hejberg (Emile Hojberg) nespretno reagovao i glavom skrenuo loptu u svoju mrežu nakon centaršuta Bukaja Sake (Bukayo).

Sedam minuta kasnije tresla se mreža Arsenala, ali je gol Van de Vena poništen zbog ofsajda.

Arsenal je prednost udvostručio u 27. preko Sake, a na 3:0 povisio je Kai Haverc (Havertz) u 38. minuti susreta.

Činilo se da će Arsenal deklasirati svog gradskog rivala u derbiju sjevernog Londona, ali se Totenhem pobrinuo da u nastavku ipak imamo neizvjesnu utakmicu.

Kristijan Romero (Christian) je smanjio na 1:3 u 64. minuti, a onda je Son Heung Min u 87. pogodio s penala za 2:3.

Na kraju je Arsenal ipak uspio doći do pobjede. Sada je prvi na tabeli s 80 bodova, četiri više uz dva meča više od Mančester sitija, dok je Liverpul stao na 75.

Rezultat i strijelci:

Totenhem - Arsenal 2:3 (Romero 64', Son penal 87' / Hejberg autogol 15', Saka 27', Haverc 38').