PRVENSTVO BIH

Nakon pobjede Borca: Trener Širokog Brijega odbio stati pred kamere, nezadovljan je suđenjem

Slavlje igrača Borca. FK Borac

28.4.2024

Fudbaleri Borca slavili su na gostovanju kod Širokog Brijega u okviru 29. kola Wwin lige BiH s 2:1.

Nakon meča trener Širokobriježana Dino Skender nije želio stati pred kamere Arene Sport. Javnost je tako ostala bez komentara trenera koji je očito bio nezadovoljan suđenjem na ovoj utakmici.

S druge strane, trener Borca Vinko Marinović se obratio medijima.

- Čestitam svojim igračima koji su dali maksimum. Poznato je koliko nam je ova utakmica bila bitna. Uspjeli smo doći do tri boda. Vrijeme i teren su otežali igru i jednoj i drugoj ekipi. U početku smo odmah došli do gola, a onda smo imali još dvije prilike u prvom poluvremenu koje nismo iskoristili.

Široki je iz jedne šanse izjednačio. Brzo smo se vratili, iskoristili prekid koji dobro radimo u posljednje vrijeme. Imali smo još jednu šansu da završimo utakmicu, ali nismo. Međutim, zadovoljan sam da smo došli do tri boda koji su bitni za nas - izjavio je Marinović.

Podsjetimo, Borac je do vodstva došao već u 3. minuti kada je Nišić pogodio iz penala. U 54. je iznenadio Mamić, a samo četiri minute kasnije Jurilj je pogodio za konačnih 2:1.

Danas su na rasporedu još dvije utakmice 29. kola Wwin lige BiH, a sastaju se Posušje i Zrinjski, te Sarajevo i Velež.